Poczta Polska uhonorowała Radio Maryja

Fot.Facebook.com/PocztaPolska

W sobotę w Toruniu odbyły się uroczystości 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Uczestniczyli w nich – oprócz słuchaczy rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka – prominentni politycy PiS,  odczytano również okolicznościowe listy od prezydenta Andrzeja Dudy oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Kierowana przez polityka PiS Tomasza Zdzikota Poczta Polska dla uczczenia rocznicy wprowadziła do obiegu okolicznościowy znaczek wraz kopertą, które honorują o. Rydzyka i jego rozgłośnię.

REKLAMA

– Poczta Polska, dzięki wydawnictwom filatelistycznym, upamiętnia ważne rocznice i wydarzenia. Powstanie katolickiego Radia Maryja, które towarzyszy milionom Polaków od wielu lat w ich codziennym życiu, bez wątpienia zapisało się na kartach współczesnej historii naszego kraju – powiedział Zdzikot, który jest prezesem Poczty Polskiej, a wcześniej pełnił funkcję wiceministra obrony narodowej. Dodał również, że jego instytucja „docenia rolę Kościoła w budowaniu wspólnotowości i propagowaniu szczytnych wartości etycznych”.

Na znaczku wprowadzonym do obiegu 4 grudnia br. znajdują się dwa zdjęcia autorstwa autorstwa Arturo Mari. Na pierwszym znajduje się klęczący i modlący się  św. Jan Paweł II, zaś  na drugiej – figurka Matki Boskiej Fatimskiej z siedziby Radia Maryja w Toruniu. W lewym górnym rogu widnieje tytuł emisji: „30-lecie Radia Maryja”.

REKLAMA

Z kolei na kopercie umieszczono kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz słowa  wypowiedziane przez Jana Pawła II 29 marca 1995 roku w Rzymie: „Ja Panu Bogu codziennie dziękuję , że jest w Polsce takie radio i że się nazywa Radio Maryja”.

Udostępnij: