REKLAMA

storczyk
fot. screen Youtube / Garden Tricks

Domowa odżywka dla storczyków jest bogactwem składników mineralnych i witamin. Po kilku aplikacjach na twoich roślinach pojawią się nowe pąki, z których po pewnym czasie rozwiną się śliczne kwiaty. Już nie musisz fatygować się do sklepu ogrodniczego po gotowe nawozy do kwiatów, ponieważ wszystkie niezbędne surowce masz w swoim domu. Dzięki systematycznemu stosowaniu tego specyfiku storczyki zakwitną tak bujnie, jak nigdy wcześniej. Podajemy przepis na domową odżywkę.

REKLAMA

Orchidee to popularne rośliny doniczkowe, które mają w swoich domach miliony osób na całym świecie. Dla wprawionych ogrodników ich uprawa nie jest niczym trudnym, ale amatorzy mogą mieć czasem z nimi problem.

Jeśli chcesz, by twój egzemplarz kwitł przez wiele lat, zapewnij mu odpowiednie warunki. Orchidee zaraz po zakupie najlepiej przesadź do nowej doniczki. Delikatnie wyciągnij roślinę i opłucz jej korzonki pod wodą lub mocz je w wodzie przez 10 minut. Dzięki temu kwiaty będą mniej wrażliwe na zniszczenie. Orchideę przesadź do nieco większej doniczki niż ta, w której była umieszczona po przyniesieniu ze sklepu. Chodzi o to, by system korzeniowy miał więcej miejsca do rozwoju

REKLAMA

U storczyków najlepiej sprawdzi się specjalne podłoże. Standardowa gleba nie spełni należycie swojej funkcji. W kupnych kompozycjach do orchidei znajduje się węgiel, ścinki z kory, a nawet łupiny orzechów i torfowiec. Rośliny trzeba zazwyczaj przesadzać raz na parę lat. Warto je systematycznie nawadniać, ale nie zraszać przy tym liści, bo prawdopodobnie zaczną gnić.

Obierz, zalej wodą i podlej orchidee. Odwdzięczą się pięknym wyglądem

Domowa odżywka dla orchidei potrafi zdziałać cuda. Powstaje z łupin od cebuli. Są źródłem witamin i substancji mineralnych tj.: bor, fosfor, potas, żelazo czy wapń. Oprócz tego odpad potrafi odstraszać szkodniki. Jak przyrządzić z niego domowy wzmacniacz do roślin? Cebulę obierz, a łupiny wrzuć do szklanego pojemnika, a potem zalej 1 litrem ciepłej wody i odłóż na 24 godziny w zimne i ciemne miejsce. Po upływie wyznaczonego czasu przecedź zawartość i płynną część przelej do konewki, orchidee podlewaj raz na 7 dni.

REKLAMA

Sprawdź też, jak przycinać storczyka.

REKLAMA