Podaruj pomidorom nawóz z apteki. Latem nie nadążysz ze zbiorem

pomidory i truskawki
fot. Pixabay

Właściciele pomidorów i truskawek pragną, by tegoroczne plony były naprawdę liczne i pokaźne, a choroby trzymały się od roślin z daleka. Takiego efektu możesz się w tym roku doczekać. Wystarczy jeden składnik z apteki, a zbiory owoców będą gigantyczne. Ponadto specyfik wzmocni także inne sadzonki. Jak krok po kroku przygotować wspomagającą miksturę? Sprawdź!

REKLAMA

Apteczny składnik, w który musisz się zaopatrzyć to jod. Rośliny odżyją po nim jak po najlepszym nawozie. Przyspieszy metabolizm azotu, a w efekcie korzenie i łodyżki zwiększą swoje rozmiary i będą zdolne do wytwarzania licznych i dużych owoców. Ponadto staną się odporniejsze na zarazy, co ma duże znaczenie zwłaszcza w przypadku pomidorów.

Przygotuj środek wzmacniający na niewielkie sadzonki

Młode krzaczki pomidorów podlej roztworem stworzonym z jodu i wody (1 kropla jodu na 3 l wody). Takie proporcje zapewnią optymalny rozwój sadzonki. Jeśli krzaczki zawiążą drobne, zielone pomidory, to warto zwiększyć ilość jodu i wody oraz wzbogacić miksturę o dwa inne produkty. W wiadrze umieść 10 litrów wody, 40 kropli jodu, 1 litr mleka, a także 15 ml wody utlenionej. Odżywka jest bogata w mikroelementy, które podbudują krzaczki, a te za jakiś czas wydadzą olbrzymie owoce. Nie chwyci ich zaraza ziemniaczana ani pozostałe choroby.

REKLAMA

Jod działa jak zastrzyk energetyczny. To zbawienie nie tylko na pomidorów

Jod wzmocni też truskawki i ogórki. Te pierwsze zasil jodem jeszcze zanim zaczną kwitnąć. Przygotuj roztwór wg proporcji: 10 kropli jodu na 10 l wody. Na sadzonki aplikuj preparat 2 razy w porze wieczorowej zachowując 10-dniowe przerwy. Truskawki urosną 3x większe niż w zeszłym sezonie i będzie ich co niemiara. A pleśń będzie omijać rośliny szerokim łukiem.
Jeśli chodzi o ogórki, to zrób miksturę z 1 litra mleka i 12 kropli jodu. Zalej wszystko 9 l wody i specyfikiem pryskaj rośliny na pod koniec maja i na początku czerwca. Oprysk unicestwi zarazki, zabezpieczy liście, które nie będą żółknąć i sprawi, że pędy szybko się zregenerują. Natomiast plonów będzie na potęgę.

Czytaj też: Trochę wody i 1 sekretny składnik. Mech zniknie jednym susem

REKLAMA

Podziel się: