Samolot pochodził z rosyjskich linii lotniczych Utair. Wypadek miał miejsce rano, kiedy to samolot podchodził do lądowania na lotnisku w Soczi. W wyniku wypadku zostało rannych aż 18 osób, w tym troje dzieci.

Jak podają media, podczas lądowania samolotu panowały złe warunki atmosferyczne – była mgła i słaba widoczność. Lądujący samolot zjechał z pasa startowego, uderzył w ogrodzenie, a następnie stoczył się wprost do koryta rzeki. W samolocie na skutek uderzenia odleciało lewe skrzydło i zostało uszkodzone podwozie. Dodatkowo w lewym silniku maszyny wybuchł pożar.

Na skutek wypadku rannych zostało 18 osób. Cztery osoby w stanie dość ciężkim zostały przewiezione do szpitala, w tym troje dzieci. Jest także ofiara śmiertelna. To pracownik lotniska, który podczas ewakuacji pasażerów i załogi samolotu na dmuchanych zjeżdżalniach zmarł na atak serca.

Pożar, który wystąpił w lewym silniku, został szybko opanowany i ugaszony.

Na pokładzie samolotu ogółem, razem z załogą, znajdowało się 170 pasażerów. Na skutek zaistniałego zdarzenia lotnisko w Soczi wstrzymało odloty i przyloty mniej więcej 20 samolotów.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę