Cały kraj zalewają protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dot. Aborcji. Demonstracje nie ominęły Krakowa i na szczęście nie odnotowano groźnych incydentów. Niepokojący wpis pojawił się jednak na Facebooku. Autor zamieścił też film, na którym widać mężczyznę, który wyjmuje broń.

Krakowski protest skupił 1100 samochodów, motocyklistów, rowerzystów i około 5 tysięcy manifestantów. Zmotoryzowani wyruszyli z różnych lokalizacji i zablokowali większość głównych arterii komunikacyjnych. Żadne incydenty nie były zauważone oprócz jednego i niepokojącego. Na serwisie społecznościowym pojawił się film z mężczyzną, który przy ulicy Dietla wyciąga broń i mierzy w protestujących.

– Będą w korku/kolumnie na ulicy Dietla, podczas protestu/demonstracji, jakiś mało sympatyczny pajac podszedł do nas, wyciągnął broń i zaczął mierzyć w naszą stronę. Jeżeli możecie to szybciutko udostępnione u siebie, bo może uda się tego psychopatę złapać – informuje internauta.

Super Ekspress wystosował zapytanie do policji odnośnie incydentu. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń, groźby karalne ścigane są na wniosek.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę