Podlej sadzonki ogórków kuchennym roztworem. Będą owocować na tony

sadzonka ogórka i odżywka domowa
fot. screen Youtube / @user-dr2tj8sb8h

Niektórzy czekają na pomidory, dynie i ogórki calutki rok. Wreszcie przyszedł czas, by zasadzić warzywa w ogrodzie. Wiele osób wysiało je w rozsadę już dawno temu i nadchodzi pora, by przenieść je do gruntu. Warto przez cały czas trzymać rękę na pulsie – ewentualnie przymrozki, susza czy obfite deszcze mogą zniszczyć młodziutkie rośliny. Na ujemne temperatury wrażliwe są między innymi ogórki. Co zrobić, by rosły zdrowo i prężnie? Pomóc może zastosowane pewnej domowej mikstury wzmacniającej. Z czego ją przyrządzić? Sprawdź!

REKLAMA

Recepta na udane plony ogórków

Zwolennicy naturalnych rozwiązań będą wdzięczni za ten patent. Jest rzetelny, bezpieczny i mało kosztowny. Nie zaszkodzi produktywnym owadom zapylającym podczas „pracy” i tobie – koneserowi ogórków.

Aplikując tę mieszankę regularnie, doczekasz się kosmicznych zbiorów

Odżywianie sadzonek ogórków opłaca się każdemu. Warto doglądać je systematycznie. Młode roślinki zostaną dobrze wzmocnione i natychmiast odbiją. Do wykonania domowego preparatu przyspieszającego wzrost potrzebujesz tylko 2 składników. Pierwszy z nich to soda oczyszczona, a drugi – kurkuma w proszku. Wystarczy jedna łyżeczka każdego ze składników.

Połącz je ze sobą bezpośrednio w szklanym naczyniu. Dolej około 1 litr przegotowanej wody i odłóż na kilka godzin. Po tym czasie rozrzedź mieszaninę dodatkowymi 3 litrami wody. Gotowym środkiem podlewaj uprawy co 14 dni, a będą prężniej się rozrastać. Niebawem doczekasz się kolosalnych plonów.

REKLAMA

Czytaj też: Rozkrusz i nakarm zamiokulkasa. Podwoi swoje rozmiary momentalnie

Podziel się: