Podlej tym pomidory, a nie będą chorować. Dadzą sowity plon

sadzonka pomidora i domowa odżywka
fot. screen Youtube / @sadelllen

Rzetelne wskazówki ogrodnicze są bardzo cenne dla plantatorów warzyw i owoców. Fachowcy często przekazują swoje rady mniej wprawionym ogrodnikom i hobbystom. Dzięki temu mogą oni cieszyć się licznymi, zdrowymi i smacznymi plonami. Wiedza w kwestii pielęgnacji roślin przyda się zwłaszcza wtedy gdy chcemy, by nasze sadzonki stały się bardziej odporne na choroby i szkodniki. Jedna sztuczka od pewnej ogrodniczki jest tu nieoceniona. Na swoim kanale na YouTube pokazuje jak wesprzeć uprawy domowym sposobem.

REKLAMA

Jak doładować młode rośliny? Patent ogrodniczki

Założycielka kanału na YouTube Kobieta z zachodu podzieliła się swoim patentem na wzmocnienie sadzonek pomidorów, papryki i innych roślin. Rolniczka może liczyć na dorodne plony, a wszystko dzięki odżywczemu koktajlowi, który aplikuje swoim roślinom. Bohaterem jej domowego preparatu jest czosnek.

Odżywka z czosnku podbuduje rośliny. Jak ją przyrządzić?

Do przegotowanej, letniej wody wrzuć czosnek. Około 3-4 zmiażdżone ząbki wystarczą na 3/4 litrowe naczynie. Całość zamieszaj i odstaw na całą noc. Następnego dnia roztwór nadaje się do użycia. Możesz podlewać nim młode krzaczki pomidorów, a także inne warzywa. Zabieg przeprowadzaj co 14 dni, także po przeniesieniu sadzonek do gruntu.

Czosnek ma pozytywny wpływ na rośliny. Co zapewnia?

Środek na bazie czosnku osłania sadzonki przed patogenami. Sprawia, że są silniejsze i rosną z pełną mocą. Środek trzeba przed użyciem dokładnie przecedzić przez sitko, aby nie pływały w nim kawałki ząbków czosnku. Najlepiej go zużyć od razu. Nie nadaje się do długiego przechowywania, bo jego warzywna baza skiśnie. Odżywkę za 2 tygodnie stwórz od nowa.

REKLAMA

Czytaj też: Wlej pod ogórki. Latem będziesz je zbierać tonami

Podziel się: