truskawki - sadzonki
fot. Pixabay

Podlewanie truskawek tym naturalnym produktem przynosi spektakularne efekty. Zwiększa plony i sprawia, że owoce są bardzo dorodne. Przyrządź domowy nawóz i podlewaj nim swoje rośliny trzy razy w sezonie. Potrzebujesz tylko 2 składników!

Polacy uwielbiają smak truskawek. Co zrobić, by uzyskać olbrzymie plony – dotyczące zarówno ilości, jak i rozmiaru samych owoców? Decydujące jest nawożenie. Jednak wcale nie trzeba sięgać po gotowe mieszanki ze sklepu – podawanie truskawkom drożdży także zapewnia mnóstwo korzyści. Aczkolwiek warto mieć na uwadze kilka prostych zasad.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko samo nawożenie. Liczy się także to, w jakim sąsiedztwie znajdą się truskawki. Najlepiej wysiać je nieopodal kwiatów, które zwabią zapylacze. Taka strategia z pewnością zapewni bogate plony.

Podlej truskawki nawozem z drożdży

Sposób wykonania nawozu na bazie drożdży jest bardzo prosty. Jedną kostkę (ok. 100 g świeżych drożdży) rozdrobnij i wymieszaj z 10 litrami ciepłej wody w temp. ok. 25-28°C. Powstały roztwór odstaw na 2-3 godziny. Truskawki podlewaj około 500 mililitrami nawozu, a resztę możesz wykorzystać do innych roślin – taki preparat na pewno je wzmocni.

Truskawki podlewaj drożdżami trzy razy w sezonie. Po raz pierwszy możesz je zasilić 10 dni po wsadzeniu w glebę, wówczas lepiej się ukorzenią. Ponów ten zabieg, gdy wyłonią się kwiaty – wtedy owoce zawiążą się dużo szybciej. Ostatni raz podaj sadzonkom drożdże dopiero po zbiorach. To przyspieszy zawiązywanie nowych pąków kwiatowych.

Mimo że drożdże zaopatrują rośliny w wiele substancji odżywczych, to niestety nie pokrywają całkowicie ich zapotrzebowania. Dlatego warto truskawkom dostarczyć także wapnia – np. stosując nawóz ze zmielonych skorupek jaj, a także potasu, np. podając roślinom odżywkę ze skórki banana.

Przeczytaj także: Podlej tym pomidory, a obrodzą jak szalone! Przepis na domowy nawóz


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę