Podłoże u orchidei wymieniłam na takie. Kwiaty wystrzeliły jak z procy

storczyk
fot. screen Youtube / HayataDairPüfNoktalar

Lubimy storczyki za to, że stanowią wspaniałą dekorację każdego wnętrza. Schludnie wyglądają i nadają salonom czy pokojom gościnnym szyku. Chcąc cieszyć się okazałymi kwiatostanami i nowymi pędami, warto wziąć pod lupę kilka kluczowych zasad dotyczących uprawy orchidei. Jedna z nich dotyczy zmiany podłoża.

REKLAMA

Jak dbać o storczyki?

Storczyki trzeba stale podcinać i dokarmiać, najlepiej odżywką ze sklepu dedykowaną temu gatunkowi. Roślina nie lubi luzu w doniczce, a poza tym czasami żąda przesadzania. Wymiana podłoża wymaga od ciebie pewnego procederu, o którym zawsze powinieneś pamiętać, wykonując tę czynność.

Najlepsze podłoże do orchidei

Zapewnij w doniczce dobry drenaż. Dobry, czyli przepuszczalny i w miarę lekki. Dzięki temu korzenie rośliny będą mogły się rozwijać bez ograniczeń.

Klasyczna gleba do roślin jest zbyt ciężka, więc lepiej jej nie używaj. Idealne podłoże powinno składać się z poruszonej kory, torfu i włóknistych fragmentów roślinnych.

REKLAMA

Dobrze, aby substrat do uprawy orchidei zawierał keramzyt i perlit. To one zagwarantują właściwy drenaż, a roślina prędzej zawiąże kolejne pędy, na których niebawem pojawią się kwiaty.

Czytaj też: Storczyk kwitnie prawie non stop. Florystyczny patent jest bezcenny

Podziel się: