Podtopienia, zniszczenia, tysiące interwencji, brak prądu – skutki wczorajszej nawałnicy!

Drzewa poprzewracane na samochody, podtopienia budynków i ulic – wczorajsza burza spowodowała bardzo duże zniszczenia. Tysiące odbiorców pozostaje bez prądu.

Anna Adamkiewicz, rzeczniczka Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dla Wirtualnej Polski powiedziała, że najwięcej zgłoszeń i interwencji (aż 303!) była na Mazowszu. Ogólnie w kraju straż pożarna interweniowała 901 razy. To nie wszystko, nawałnice przyczyniły się też do awarii energetycznych. – Około 3 tysięcy odbiorców jest bez prądu. Większość z nich – 2500 tysiąca – jest z Małopolski – dodała Adamkiewicz. Przypomniała również, że na dziś IMGW również wydało ostrzeżenia przed upałami i deszczem z gradem.

Czytaj także:  Prezydent Duda: Panujemy nad pandemią koronawirusa

Duże zniszczenia burza spowodowała w Warszawie. Groźne zjawiska zaczęły w stolicy pojawiać się w poniedziałek około godz. 14. Bardzo gwałtowne opady deszczu pojawiły się głównie na Żoliborzu Bielanach. Silny wiatr przewracał drzewa, część z nich spadła na samochody. Również Targówek i Praga Północ sporo ucierpiały na wczorajszych nawałnicach. Ulice były zalane. – Otrzymujemy mnóstwo zgłoszeń dotyczących zalanych ulic, piwnic i lokali użytkowych – poinformował w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj także:  „Puste łby posłów”. Rolnicy przynieśli pod Sejm 356 główek kapusty

Radio Zet podała, że na Bródnie aż kilka tysięcy osób nie miało gazu. To jednak spowodowane było uszkodzeniem gazociągu przez koparkę pracująca przy budowie metra.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.