Drzewa poprzewracane na samochody, podtopienia budynków i ulic – wczorajsza burza spowodowała bardzo duże zniszczenia. Tysiące odbiorców pozostaje bez prądu.

Anna Adamkiewicz, rzeczniczka Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dla Wirtualnej Polski powiedziała, że najwięcej zgłoszeń i interwencji (aż 303!) była na Mazowszu. Ogólnie w kraju straż pożarna interweniowała 901 razy. To nie wszystko, nawałnice przyczyniły się też do awarii energetycznych. – Około 3 tysięcy odbiorców jest bez prądu. Większość z nich – 2500 tysiąca – jest z Małopolski – dodała Adamkiewicz. Przypomniała również, że na dziś IMGW również wydało ostrzeżenia przed upałami i deszczem z gradem.

Duże zniszczenia burza spowodowała w Warszawie. Groźne zjawiska zaczęły w stolicy pojawiać się w poniedziałek około godz. 14. Bardzo gwałtowne opady deszczu pojawiły się głównie na Żoliborzu Bielanach. Silny wiatr przewracał drzewa, część z nich spadła na samochody. Również Targówek i Praga Północ sporo ucierpiały na wczorajszych nawałnicach. Ulice były zalane. – Otrzymujemy mnóstwo zgłoszeń dotyczących zalanych ulic, piwnic i lokali użytkowych – poinformował w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Wojciech Kapczyński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Radio Zet podała, że na Bródnie aż kilka tysięcy osób nie miało gazu. To jednak spowodowane było uszkodzeniem gazociągu przez koparkę pracująca przy budowie metra.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę