Podżegał do zamachu na księcia George’a! Został skazany na dożywocie!

REKLAMA

Husnain Rashid – tak nazywa się 32-latek, który podżegał do ataku na pięcioletniego księcia George’a, syna księcia Williama i księżnej Kate. To nie jedyny zarzut, który mu postawiono. Mężczyzna został też oskarżony o działania pomagające terrorystom, w tym o prowadzenie strony internetowej, na której zamieszczał porady dla dżihadystów.

Gdy Rashid został zatrzymany, twierdził, że jest niewinny. Jednak policja na jego komputerze znalazła wiele dowodów świadczących o tym, że planował zamach na małego następcę brytyjskiego tronu. Zatrzymany okazał się fanatykiem ISIS, od dłuższego czasu podejrzewano go o działania sprzyjające terrorystom. Na swojej stronie internetowej zachęcał między innymi do domowej produkcji bomb. Nakłaniał też innych fanatyków do podrzucania chemikaliów i różnych trucizn w miejsca, gdzie przebywa największa liczba ludzi.

REKLAMA

Ostatecznie sąd skazał go na dożywocie. Rashid będzie odsiadywał wyrok w więzieniu o zaostrzonym rygorze. O wcześniejsze zwolnienie warunkowe może ubiegać się dopiero po 25 latach odsiadki.