Z prognoz przygotowanych przez meteorologów z serwisu AccuWeather wynika, że po rekordowo upalnym lecie czeka nas piękna i przyjemna pogoda, czyli prawdziwa złota polska jesień.

Synoptycy przewidują, że ładna pogoda zagości na długo. Będzie się utrzymywać nie tylko we wrześniu i w październiku, ale nawet do połowy listopada.

Słoneczna, ciepła i bezdeszczowa jesień prognozowana jest dla obszaru od Francji do Polski i Słowacji. Temperatury będą niższe dopiero w październiku i listopadzie, ale i w tych miesiącach promienie słoneczne mają nadal sprzyjać spacerom.

Termometry, jak prognozują synoptycy, wskażą we wrześniu i październiku więcej kresek niż zwykle o tej porze roku, dzięki czemu będzie to idealny czas do przebywania na świeżym powietrzu. Przez większość dni we wrześniu w Warszawie, Paryżu i Berlinie ma być ponad 20 stopni.

Pogorszenia pogody należy się spodziewać dopiero w połowie i pod koniec listopada, gdy nad Europą zacznie się przemieszczać na zachód zimne powietrze z Rosji. Wtedy dopiero może wystąpić znaczne ochłodzenie, a towarzyszyć mu mogą opady deszczu i śniegu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat