Twitter | DOGE

W sieci pojawiły się nowe nagrania, które potwierdzają, że Rosjanie zrobili okopy w Czerwonym Lesie, znajdującym się w czarnobylskiej strefie zamkniętej. Jest to jedno z najbardziej skażonych miejsc na świecie.

Jak dotąd nie było co do tego pewności, jednak najnowsze nagrania z drona potwierdzają, że Rosjanie w Czerwonym Lesie zajmowali pozycje. Teren jest rozkopany, a spora część obszaru leśnego została spalona, co stwarza dodatkowe zagrożenie dla osób, które znajdowały się blisko obszaru.

Teren Czerwonego Lasu znajduje się w okolicy dwóch kilometrów na południe od wysiedlonego miasta Prypeć, które to z kolei znajduje się w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia na północy Ukrainy.

– Wjechanie do Czerwonego Lasu było „samobójstwem” dla rosyjskich żołnierzy, ponieważ skutkowało przedostaniem się do ich organizmów radioaktywnych substancji – mówił niedawno pracownik elektrowni, cytowany przez agencję Reutera.

Agencja dotarła jakiś czas temu do dwóch pracowników elektrowni w Czarnobylu, którzy mieli znajdować się na terenie obiektu w dniu zajęcia go przez rosyjskie wojska, czyli 24 lutego. W ocenie rozmówców agencji żołnierze, przemieszczając się przez Czerwony Las ciężkimi pojazdami wojskowymi, doprowadzili do podniesienia się z gleby radioaktywnego pyłu.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę