Kolejny raz dali o sobie znać polscy kibice, tym razem zagranicą. Nie mają się jednak czym chwalić, bo chodzi o chuligańskie wybryki. Rodzimi kibice uczestniczyli w masowej bójce na terenie Słowacji. Bili się miłośnicy Cracovii, Ajaxu Amsterdam, a także Lewskiego Sofia. Łącznie policja z Bratysławy zatrzymała aż 107 osób (41 Polaków). Jak podaje rmf24.pl, trzech Polaków trafi na sześć miesięcy do tamtejszego więzienia i będzie mieć przez 3 lata zakaz wjazdu do tego kraju. Ten sam wyrok został także ogłoszony w stosunku do chuliganów z Holandii.

Będą go odbywać w więzieniach najniższym stopniu dozoru. O warunkowe zwolnienie, osadzeni będą mogli się starać po trzech miesiącach.

Wyrok musiał być surowy, bo kibice zachowali się haniebnie biorąc udział w masowej bójce. Bijatyka pomiędzy sympatykami Cracovii i Ajaksu Amsterdam oraz Lewskiego Sofia wybuchła, bo wszyscy pojechali na spotkania swoich drużyn. Polacy na 1. rundę kwalifikacyjną Ligi Europy do Dunajskiej Stredy, Bułgarzy na mecz ich drużyny do Rużomberoka, a Holendrzy przybyli na pojedynek sparingowy Ajaksu z Istambul BB.

Walka rozpoczęła się, gdy chuligani natrafili na siebie w centrum Bratysławy. Niszczone było wszystko co tylko znalazło się w zasięgu kibiców. W powietrzu fruwały kawiarniane stoliki i krzesła, ale doszło też do eksplozji, najprawdopodobniej petard. W konsekwencji awantury aż dziewięć osób musiało być przewiezionych do szpitala,

W stosunku do oskarżonych zastosowano ogłoszenie wyroków w tzw. trybie przyspieszonym. Nie jest wykluczone, że kolejni bandyci także usłyszą oskarżenia. Świadkowie zdarzenia są wzywani przez służby do udostępniania nagrań z telefonów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę