REKLAMA

białe ręczniki
fot. screen Youtube / Tina Golik

Ręczniki, które pachną świeżością i są nieskazitelnie białe to przyjemny widok dla oczu i każda pani domu z pewnością marzy o takim efekcie. Jednak umycie białych ręczników nie jest wcale łatwe. Na szczęście istnieją proste domowe patenty, które sprawią, że materiały będą wyglądać jeszcze lepiej niż nowe.

REKLAMA

Jak prać ręczniki?

Przeważnie po kilku praniach ręczniki robią się sztywne i mechacą się. Jak temu zaradzić? Wystarczy do prania dodać kilka specjalnych składników, dzięki którym tkaniny będą mięciutkie i białe jak śnieg. Wszystko, co niezbędne z pewnością masz już w domu!

Moja znajoma, która pracuje w hotelu, powiedziała mi, że sposobem na miękkie ręczniki po praniu jest użycie sody oczyszczonej. Ten produkt eliminuje plamy i sprawi, że materiały odzyskują dawną świetność. Są też niebywale miękkie. Jak użyć sody? Do szklanki letniej wody wsyp 5 łyżek tego proszku, a potem uzyskany roztwór wymieszaj i wlej miksturę do bębna pralki.

REKLAMA

Co zrobić, by białe ręczniki zachowały kolor?

Jeśli nie chcesz, by twoje ręczniki zżółkły, użyj czegoś silniejszego od sody. Najlepszy będzie sok z cytryny, który działa wybielająco. Warto zaraz przed praniem namoczyć tkaniny w miksturze na bazie soku cytrynowego i wody. W ten sposób powstanie ekologiczny, domowy wybielacz.

Co o tym zabiegu sądzą profesjonaliści?

Wielu specjalistów twierdzi, że ręczniki zawsze trzeba prać bez dodawania płynu do płukania. Wszystko przez skład tego środka czyszczącego, który może powodować zbrylanie się tkaniny i sprawić, że utraci swą absorbującą moc. W czasie prania kluczowe jest też, by nie przeładowywać bębna pralki. Dowiedz się też jak wybielić obrus i firanki.

REKLAMA

REKLAMA