Fot.Facebook.com/pisorgpl

Polski rząd zamierza przeznaczyć aż pół miliarda złotych na dofinansowanie szkół w obszarach popegeerowskich. Środki mają być przeznaczone na zakup sprzętu elektronicznego, o czym powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rząd ogłosił podpisanie umowy w sprawie realizacji programu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR”. Skorzystać mają na nim 1604 gminy, a łączna kwota na projekt wynosi 586 222 805 zł.

Dofinansowanie będzie musiało być przeznaczone na sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami, a także oprogramowaniem pozwalającym na pracę zdalną oraz elementy pozwalające na pracę osobom niepełnosprawnym.

– Program, z którym startujemy, program 500 mln, w którym przeznaczamy komputery i tablety dla dzieci i młodzieży w szkołach popegeerowskich, ma na celu wyrównanie przede wszystkim szans – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

– Sprzęt komputerowy trafi do osób, które 30 lat po likwidacji Państwowych Gospodarstw Rolnych nie mogły w pełni korzystać z nowych technologii – powiedział sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę