Fot. Facebook.com/donaldtusk

Aż 44,8 proc. Polaków nie chciałoby, aby Donald Tusk zaangażował się ponownie w polską politykę; przeciwnego zdania jest 28,3 proc. respondentów – wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie rp.pl.

Uczestników badania zapytano, czy ich zdaniem Tusk powinien ponownie zaangażować się w polską politykę.

Na tak zadane pytanie 28,3 proc. ankietowanych odpowiedziało „tak”, a 44,8 proc. respondentów udzieliło odpowiedzi „nie”. Z kolei 26,9 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 8.06–9.06.2021 roku.

– Powrotowi Donalda Tuska do polskiej polityki sprzeciwia się 54 proc. osób między 25 a 34 rokiem życia i blisko 60 proc. respondentów posiadających wykształcenie zasadnicze zawodowe. Rzadziej niż ogół respondentów ponowne zaangażowanie się byłego premiera w krajową politykę negatywnie oceniają osoby mieszkające w miastach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców – 37 proc. – powiedział o wynikach badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę