Polacy miażdżą Kuchcińskiego! Chcą pełnego wyświetlenia afery!

9 sierpnia ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński – na polecenie Jarosława Kaczyńskiego – podał się do dymisji. Politycy PiS stwierdzili, że tym samym sprawa afery samolotowej się skończyła. Przeciwnego zdania są Polacy, którzy domagają się całkowitego jej wyjaśnienia.

Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że aż 60,7 proc. respondentów chce, by loty Kuchcińskiego rządowym samolotem były wyświetlone do końca. Przeciwne zdanie wyraziło 34,6 proc. respondentów ośrodka, zaś 4,8 proc. nie miało w tej sprawie żadnego zdania.

Czytaj także:  Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w sprawie aborcji

https://twitter.com/RMF24pl/status/1160629020272332800

67,1 proc. ankietowanych negatywnie oceniło korzystanie przez Kuchcińskiego z samolotu. 51,3 proc. odpowiedziało, że ocenia to „zdecydowanie źle”, a 15,8 proc., że „raczej źle”. Z kolei 17,2 proc. respondentów nie widziało w tym nic niewłaściwego. 5,9 proc. badanych oceniło fakt korzystania przez marszałka Sejmu z rządowej maszyny „zdecydowanie dobrze”, zaś 11,3 proc. „raczej dobrze”. Opinii nie miało tu 15,8 proc. pytanych.

Czytaj także:  Brudziński dziękuje opatrzności za to, że premierem jest Morawiecki

Dymisję Kuchcińskiego pozytywnie przyjęło 71,9 proc. pytanych przez IBRiS. Za zły krok uznało ją 18,4 proc. badanych.