Od kiedy w naszym kraju panuje koronawirus, bardzo dużym zaufaniem wśród mieszkańców cieszy się Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Jest to osoba, która obecnie – jak pokazują sondaże – cieszy się największym zaufaniem wśród społeczeństwa, pomimo że w ostatnim czasie jego wyniki nieco spadły. Jeszcze miesiąc temu mógł cieszyć się zaufaniem na poziomie ponad 50%. Obecnie – jak pokazuje sondaż IBRiS wykonany dla Onetu, jego poparcie wynosi około 43%.

Jest to bardzo dobry wynik. Ocen negatywnych w stronę ministra Szumowskiego jest niewiele. Według sondażu, na drugim miejscu, mając bardzo podobny wynik, znalazł się prezydent Andrzej Duda. Trzecie miejsce przypadło premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, któremu ufa około 41% procent respondentów.

W sondażach, swój rezultat poprawia także kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Znajduje się on jednak na szóstym miejscu – za Władysławem Kosiniakiem Kamyszem oraz Jarosławem Kaczyńskim.

Bardzo duży wzrost zaufania, podobnie jak Szymon Hołownia, notuje także Krzysztof Bosak – kandydat Konfederacji na Prezydenta.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę