Fot. Facebook.com/pisorgpl

Paweł Kukiz to polityk, któremu najmniej wierzą Polacy. Z kolei przewodniczący PO Donald Tusk cieszy się naszym większym zaufaniem niż prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Takie wyniki przynosi  badanie przeprowadzone w dniach 13–14sierpnia – a więc już po poparciu przez Kukiza i część jego posłów zgłoszonej przez PiS reasumpcji wygranego przez opozycję wniosku o odroczenie obrad Sejmu oraz zagłosowaniu za tzw. lex TVN –  przez pracownię IBRiS dla Onetu przy wykorzystaniu metody CATI na próbie 1,1 tys. dorosłych osób.

W rankingu zaufania pierwsze miejsce zajął prezydent Andrzej Duda, który uzyskał 42,6 proc. głosów, czyli mniej o 0,1 pkt proc. w porównaniu do badania wcześniejszego. Za głową państwa znalazł się premier Mateusz Morawiecki z 40,3 proc. wskazań (wynik bez zmian). Trzeci w zestawieniu był  prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (38,9 proc. wskazań; spadek o 0,6 pkt proc.).

Kolejne miejsca zajęli: lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia (36,6 proc.) i prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z 32,7 proc. głosów ankietowanych przez IBRiS.

Donaldowi Tuskowi ufa obecnie 32,4 proc. osób, które wzięły udział w sondażu. Oznacza to, ze lider PO jest dla Polaków bardziej wiarygodny niż prezes PiS Jarosław Kaczyński, któremu wierzy 27,6 proc. respondentów. Zaufanie do Kaczyńskiego w porównaniu z badaniem wcześniejszym zmniejszyło się aż o 6,9 pkt proc.

Paweł Kukiz zajął w tym zestawieniu ostatnie miejsce, wyprzedzony jeszcze przez m.in. Jacka Sasina, Jarosława Gowina i Borysa Budkę.

Lider Kukiz’15 nie może być również zadowolony z rankingu polityków, którzy wzbudzają w Polakach największą nieufność. W tym zestawieniu Kukiz znalazł się na drugim miejscu (59,2 proc.), przegrywając tylko z ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym Zbigniewem Ziobrą (63,5 proc.).


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę