Wielka Brytania od wielu lat jest dla znaczącej części Polaków i obywateli innych krajów Unii Europejskiej miejscem zamieszkania i pracy. Wielu „uciekło” na Wyspy w celach zarobkowych, nie mogąc znaleźć w swoim kraju odpowiedniej pracy za godziwe wynagrodzenie. Jednak w ostatnim roku liczba obywateli państw Unii Europejskich mieszkających i pracujących w Wielkiej Brytanii znacząco spadła.

Jak informuje PAP, w Wielkiej Brytanii bezrobocie nie jest wysokie. Problem jest inny – z Wysp uciekają masowo pracownicy z państw Unii Europejskiej. Obecnie w Wielkiej Brytanii pracuje aż o 86 tys. mniej obywateli państw UE niż rok temu. To rekordowy spadek.

Największy spadek dotyczy między innymi obywateli Polski. Jak twierdzi Jonathan Portes z King’s College London to zbliżające się wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wpływa na opuszczanie kraju przez imigrantów zarobkowych.

Jak podają najnowsze dane, obecnie na Wyspach mieszka i pracuje około miliona Polaków. Dane te pochodzą z 2017 roku, najnowsze poznamy w drugiej połowie listopada.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę