Podanie się do dymisji przez Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu nie zakończyło jego problemów. Okazało się bowiem, że Polakom nie podoba jego start w wyborach parlamentarnych. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla portalu rp.pl.

Pracownia SW Research zadała następujące pytanie ankietowanym, dotyczące startu polityka Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach: „Czy Marek Kuchciński powinien znaleźć się na listach wyborczych PiS-u?”. Aż 52,7 proc. uczestników sondażu odpowiedziało, że były marszałek Sejmu nie powinien startować w wyborach parlamentarnych z list rządzącej partii. Przeciwnego zdania jest 19,7 proc. ankietowanych. Ponad jedna czwarta, dokładnie 27,6 proc. respondentów, nie ma zdania na ten temat.

– Przeciwko startowaniu Marka Kuchcińskiego w wyborach z list PiS są częściej osoby powyżej 50 lat (62 proc.), badani o wykształceniu podstawowym i gimnazjalnym (62 proc.), ankietowani o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (65 proc.) oraz respondenci z największych miast (64 proc.) – doprecyzowuje wyniki sondażu Piotr Zimolzak z SW Research w rozmowie z rp.pl.

Władze Prawa i Sprawiedliwości mają jednak inne zdanie na temat przyszłości Marka Kuchcińskiego. Mimo że nadużył on swojej władzy, korzystając z samolotów rządowych do celów prywatnych, nie przestrzegał instrukcji HEAD i w sprawie swoich lotów okłamywał opinię publiczną, będzie kandydował w wyborach do Sejmu z pierwszego miejsca w okręgu krośnieńskim.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!