REKLAMA

REKLAMA

Była premier Beata Szydło jako pierwsza powinna odejść z rządu Mateusza Morawieckiego – wynika z najnowszego sondażu Ariadna, który został przeprowadzony na zlecenie Wirtualnej Polski.

Ankietowanych zapytano, który z polityków powinien odejść z rządu, jeśli w najbliższym czasie doszłoby do jego rekonstrukcji. Najwięcej, bo aż 43 proc., respondentów wskazało na wicepremier Beatę Szydło. W czołówce znaleźli się minister oświaty Anna Zalewska, której odejścia domaga się 30 proc. Polaków, oraz szef MON Mariusz Błaszczak, którego nie akceptuje w rządzie 23 proc. uczestników ankiety.

REKLAMA

Kolejne miejsca zajęli: wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński (23 proc.), wicepremier i minister kultury Piotr Gliński (22 proc.), minister zdrowia Łukasz Szumowski (22 proc.) oraz wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin (20 proc.).

51 proc. respondentów Ariadny jest zdania, że przed świętami Bożego Narodzenia nie odbędzie się rekonstrukcja gabinetu Mateusza Morawieckiego. Zmian w składzie Rady Ministrów spodziewa się jedynie 19 proc. Polaków.

REKLAMA

Sondaż został przeprowadzony dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 23-26 listopada 2018 roku.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę


REKLAMA