Połączenie partii Nowoczesna. i Platformy Obywatelskiej ma być pomysłem na to, jak odsunąć PiS od władzy. Opozycja chce połączyć swoje siły, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną w zbliżających się wyborach. Jak powiedział lider PO, Grzegorz Schetyna, „jego życiowym planem jest usunięcie PiSu” i zrobi wszystko, aby tak się stało. Nowoczesna. nie jest jednomyślna w tej sprawie i część posłów nie chce dołączyć do Koalicji Obywatelskiej.

Z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla serwisu rp.pl. na pytanie o to, czy ugrupowanie powinno połączyć się z Platformą Obywatelską, największa część badanych – 37,2 proc. – odpowiedziała: „nie wiem, trudno powiedzieć”. 34,4 proc. respondentów uważa, że to dobry pomysł, przeciwnego zdania jest pozostałe 27,4 proc. ankietowanych. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 11-12 grudnia 2018 roku na próbie 800 osób.

Zajęcie stanowiska w tej sprawie większy problem sprawiło kobietom niż mężczyznom. Obecnie do KO przystąpiło ośmiu posłów z Nowoczesnej i nazywani są zdrajcami. Oni jednak twierdzą, że połączenie sił to jedyna szansa na to, aby mieć szansę w wyborach.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę