Fot.Wikimedia Commons/Public Domain

Jolanta Kwaśniewska jest najlepszą polską pierwszą damą po 1989 roku.  Takiego wyboru dokonały osoby, które w dniach 18–19 maja wzięły udział w sondażu Instytutu Badań Pollster. Badanie wykonano metodą CAWI na próbie 1013 dorosłych Polaków, a jego wyniki opublikował sobotni „Super Express”.

Ankietowani przez ośrodek odpowiadali na pytanie, która z pierwszych dam najlepiej pełniła lub pełni swoją funkcję. Bezprecedensowy sukces odniosła Jolanta Kwaśniewska, na którą wskazało 51 proc. uczestników sondażu.

Na drugim miejscu znalazła się obecna prezydentowa Agata Kornhauser-Duda z dorobkiem 16 proc. głosów, zaś trzecie miejsce zajęła Maria Kaczyńska z 14 proc. wskazań.

Kolejne miejsca przypadły: Annie Komorowskiej (2 proc. głosów) oraz Barbarze Jaruzelskiej i Danucie Wałęsie (po 1 proc. wskazań). Swojego zdania nie potrafiło określić 15 proc. respondentów.

Wyniki sondażu skomentował dla „Super Expressu”  ekspert ds. wizerunku dr Mieczysław Oczkoś, który stwierdził, że nie dziwi go wygrana Kwaśniewskiej, ale przewaga, jaką uzyskała nad swoimi konkurentkami. Jego zdaniem wynika to z „tęsknoty Polaków za tym, jak ma wyglądać model pierwszej damy”. – Najwidoczniej pani Jolanta Kwaśniewska najbardziej trafia w nasze gusta – stwierdził.

Według Oczkosia niski wynik obecnej prezydentowej jest skutkiem „projekcji z męża i braku aktywności”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: Zuzanna Stańczyk

Redaktorka strony ShareInfo.pl | Kategorie tekstów: Polityka, Wiadomości, Zdrowie, Świat