„Zabawa w chowanego” to drugi film braci Sekielskich opowiadający o pedofilii w Kościele. Od soboty można oglądać go na Youtube. Po pierwszych dniach wyświetlaniach przeprowadzono sondaż, w którym Polacy ocenili działania rządu w sprawie wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne.

Sondaż przeprowadził IBRiS dla portalu Onet.pl. 47,2 proc. Ankietowanych odpowiedziało, że reakcje rządu w sprawie pedofilii w kościele są „zupełnie niewystarczające”. 24,2 proc. z kolei uważa, że są „niewystarczające”.

Pozytywnie wypowiedziała się mała liczba ankietowanych. Zaledwie 9,4 proc. uznało działania rządu za „wystarczające”, natomiast jedynie 1,7 proc. za „zupełnie wystarczające”. Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” zaznaczyło 17,5 proc.

Film Sekielskich przez dwa dni obejrzało 4,2 mln osób. Opowiada on historię dwóch molestowanych braci, a także przyzwolenie na tego typu działania „z góry” oraz parasol ochronny roztaczany nad sprawcami molestowania. – Teraz tylko ktoś, kto chce być ślepy i głuchy, pozostanie ślepy i głuchy – tak dla Wirtualnej Polski mówił Tomasz Sekielski.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę