Polacy ocenili działania rządu w sprawie pedofilii w Kościele

„Zabawa w chowanego” to drugi film braci Sekielskich opowiadający o pedofilii w Kościele. Od soboty można oglądać go na Youtube. Po pierwszych dniach wyświetlaniach przeprowadzono sondaż, w którym Polacy ocenili działania rządu w sprawie wykorzystywania seksualnego nieletnich przez osoby duchowne.

Sondaż przeprowadził IBRiS dla portalu Onet.pl. 47,2 proc. Ankietowanych odpowiedziało, że reakcje rządu w sprawie pedofilii w kościele są „zupełnie niewystarczające”. 24,2 proc. z kolei uważa, że są „niewystarczające”.

Czytaj także:  Nadal duża liczba zakażeń! Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Pozytywnie wypowiedziała się mała liczba ankietowanych. Zaledwie 9,4 proc. uznało działania rządu za „wystarczające”, natomiast jedynie 1,7 proc. za „zupełnie wystarczające”. Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” zaznaczyło 17,5 proc.

Film Sekielskich przez dwa dni obejrzało 4,2 mln osób. Opowiada on historię dwóch molestowanych braci, a także przyzwolenie na tego typu działania „z góry” oraz parasol ochronny roztaczany nad sprawcami molestowania. – Teraz tylko ktoś, kto chce być ślepy i głuchy, pozostanie ślepy i głuchy – tak dla Wirtualnej Polski mówił Tomasz Sekielski.

Czytaj także:  Emilewicz: Rolą opozycji jest nie przeszkadzać rządowi