Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że większość Polaków źle ocenia polityczną działalność Antoniego Macierewicza. Na pytanie, jaką rolę odegrał polityk, aż 53 proc. respondentów odpowiedziało, że były minister obrony przez dekady swojej publicznej aktywności „bardziej zaszkodził Polsce niż się jej przysłużył”.

Wśród wyborców PO taki pogląd podziela zdecydowana większość, dokładnie 84 proc. badanych. O ile jednak taka druzgocąca ocena działalności Macierewicza nie jest zaskoczeniem w elektoracie liberalnym, to już pewną niespodzianką jest fakt, iż wśród wyborców PiS odpowiedź „bardziej zaszkodził Polsce niż się jej przysłużył” wskazało aż 38 proc. respondentów.

Kolejna odpowiedź, wybrana przez 36 proc. ogółu ankietowanych, to „nie miał większego wpływu na losy Polski”. Takiego zdania jest 44 proc. wyborców PiS-u i jedynie 14 proc. respondentów, którzy głosują na PO.

Ostatni wariant odpowiedzi na pytanie o to, jaką rolę odegrał Macierewicz, czyli „bardziej przysłużył się niż zaszkodził Polsce”, wybrało jedynie 11 proc. ogółu badanych. Tę pozytywną ocenę działalności byłego ministra obrony narodowej wskazało 18 proc. wyborców PiS i tylko 2 proc. głosujących na PO.

 


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę