Napad miał miejsce w centrum Gdańska na ul. Katarzynki. Policja poinformowała, że do szpitala trafiło z obrażeniami ciała dwóch szwedzkich obywateli. Zdaniem policjantów nagrani w pobliskim sklepie trzej mężczyźni mogą być sprawcami napaści.

Szwedów pobito około północy 21 maja. Młodzi mężczyźni zaatakowali ich na ulicy Katarzynki i ukradli telefon komórkowy. Pobicie było na tyle dotkliwe, że jeden z poszkodowanych musiał pozostać pod opieką personelu medycznego, ale ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Gdańscy funkcjonariusze poinformowali, że –„Policjanci do prowadzonego postępowania zabezpieczyli zapis monitoringu z jednego ze sklepów, w którym trzech mężczyzn mogących mieć związek ze zdarzeniem robi zakupy. Prokurator podjął decyzję o upublicznieniu wizerunku tych osób”.

Do mediów trafiło nagranie oraz fotografie sprawców napadu. Policja zwraca się o udzielenie pomocy w ustaleniu miejsca pobytu bandytów. Telefon do II Komisariatu w Gdańsku: 58 328 44 22; telefon do Wydziału Kryminalnego: 58 328 45 41.

https://www.youtube.com/watch?v=IObWYCkrizs


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę