Polacy szturmem ruszyli nad Bałtyk. Na plażach pojawiły się już parawany

Plaże
Fot. WebCamera

Długi weekend majowy rozpoczął się od pięknej pogody praktycznie w całym kraju. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków udało się nad Bałtyk, choć tam jest nieco chłodniej i bardziej wietrznie. Mimo to, na plażach pojawiły się już pierwsze parawany.

REKLAMA

– Temperatura maksymalna od 22 st. C na wschodzie do 27 st. C na zachodzie, nad morzem od 15 st. C do 20 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, na południowym zachodzie w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i wschodni – informuje IGMW, zapowiadając temperaturę na czwartek.

Letnia aura sprzyja plażowaniu, mimo nawet nieco chłodniejszej aury nad Bałtykiem. Portal O2.pl postanowił sprawdzić, jak wygląda sytuacja na polskich plażach. Dzięki serwisowi WebCamera udało się ustalić, że pierwsi plażowicze rozłożyli już słynne parawany.

Parawany już nad polskim morzem

W środę przed południem dużą popularnością cieszyła się między innymi plaża w Międzyzdrojach, na której pojawiło się wielu plażowiczów. Ponadto duże grupy osób wypoczywały w Łebie czy Mielnie, a z godziny na godzinę ich liczebność wzrastała.

REKLAMA

Choć majówka niespecjalnie kojarzy się z parawanami, to widoki z bałtyckich plaż potwierdzają, że Polacy oficjalnie rozpoczęli sezon na odgradzanie się od innych plażowiczów. Co roku w sezonie wakacyjnym parawany ciągną się kilometrami wzdłuż polskiego wybrzeża.

Podziel się: