Polacy wierzą, że PiS, rząd i bogacze dają im własne pieniądze na 500 plus!

Portal Ariadna przeprowadził na zlecenie Wirtualnej Polski badanie dotyczące wiedzy Polaków o źródłach finansowania programu 500 plus. Okazało się, że ponad jedna trzecia badanych nie miała pojęcia o tym, skąd pochodzą środki na sztandarowy program PiS, kosztujący kraj kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie.

Co prawda 69 proc. respondentów wiedziało, że pieniądze na 500 plus idą z naszych podatków, ale inne odpowiedzi mogą wprawiać w osłupienie.

Czytaj także:  Pietrzak o warszawiakach: Potomkowie ludzi Bieruta i Jaruzelskiego. To właśnie jest elektorat Trzaskowskiego

Aż 24 proc. Polaków, czyli około 6 milionów obywateli, jest święcie przekonanych, że 500 plus jest opłacane przez bogaczy, czyli „z podatków, które płacą ludzie bogatsi od nich”.

To jeszcze nie wszystko, gdyż według 10 proc. ankietowanych rząd daje środki na „pięćset” z własnych pieniędzy, a 3 proc. osób, które wzięły udział w badaniu, było przekonanych, że program jest finansowy z pieniędzy prywatnych Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także:  Gdzie najtaniej zrobić zakupy?

Ankietowani na panelu Ariadna mogli typować spośród siedmiu różnych odpowiedzi. Poza finansowaniem z podatków, podatków bogaczy i pieniędzy rządu, jedną z opcji była też Unia Europejska. Tę ostatnią opcję wskazało aż 6 procent badanych. Żadnej odpowiedzi nie potrafiło udzielić 12 procent osób, zaś 10 procent wskazało dodatkowo opcję „inne źródło”.

Badanie zostało przeprowadzone drogą internetową na grupie ponad 1000 pełnoletnich Polaków.

Czytaj także:  Ochojska apeluje do rządu: Przyjmijcie sieroty ze spalonego obozu Moria

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.