Fot.Facebook.com/mejzalukasz

Z przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski sondażu United Surveys wynika, że zdymisjonowania wiceministra sportu Łukasza Mejzy przez premiera Mateusza Morawieckiego chce aż 66 proc. ankietowanych. Ponadto 9,5 proc. uczestników badania wskazało opcję „raczej tak”. Przeciwnego zdania było zaledwie 9 proc. respondentów. Natomiast 15,5 proc. nie wyraziło swojego zdania w tej kwestii, odpowiadając: „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Ewentualna dymisja Mejzy ma związek z działalnością biznesową ministra sportu. Dziennikarze Wirtualnej Polski napisali, że firma obecnego wiceministra sportu obiecywała leczyć umierających na raka i stwardnienie rozsiane, chorych na Alzheimera oraz na Parkinsona, jak również na inne nieuleczalne schorzenia.

Mejza miał osobiście przekonywać rodziców chorych dzieci, że terapia jego firmy je na pewno wyleczy. Ceną wyjściową za rozpoczęcie kuracji miało być 80 tys. dolarów.

Sposób leczenia, który zachwalał Mejza, nie posiada jednak medycznego potwierdzenia. Dziennikarze Wirtualnej Polski stwierdzili, że działalność polityka „była obliczona na finansowe oszukanie chorych ludzi i ich bliskich”.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę