W intranecie coraz trudniej znaleźć ofertę sprzedaży ogródków działkowych, na tak zwanych Rodzinnych Ogródkach Działkowych, potocznie i żartobliwie zwanych RODOS. Te, które jeszcze są dostępne, są oferowane w takich cenach, że przyprawiają o zawrót głowy!

Jeszcze w zeszłym roku, można było kupić działkę z altanką za kilka tysięcy. W tym roku działki, które dla przykładu kosztowały 5 tys. zł są oferowane za 15 zł! Co ciekawe, znajdują swoich nabywców. Taka sytuacja jest spowodowana pandemią koronawirusa. Społeczność boi się jeździć w zaludnione miejsca, a jednocześnie nie chce siedzieć w domu. Mając swoją działkę można odpoczywać z całą rodziną na świeżym powietrzu i niczym się nie martwić. O ile kogoś na to stać!

Chyba jeszcze nigdy kawałek ziemi nie był tak bardzo poszukiwany. Można śmiało powiedzieć, że ogródki działkowe stały się towarem pierwszej potrzeby. To musiało skończyć się wzrostem cen. Nikt chyba jednak nie spodziewał, się że aż takim!

Jak informuje redakcja Bizblog.pl w ostatnich tygodniach zainteresowanie ogródkami sięga zenitu. Zarządy poszczególnych ogrodów odbierają kilkanaście lub kilkadziesiąt telefonów, z zapytaniem o dostępność działek. Serwis nieruchomości Otodom, odnotował prawie 2,5 razy więcej wyświetleń działek rekreacyjnych niż rok wcześniej.

2-3 lata temu za ogródek działkowy w Warszawie można było zapłacić od 10 do 20 tys. zł. Obecnie znalezienie jakiejkolwiek graniczy z cudem. Gdzieniegdzie można znaleźć oferty działek zniszczonych, zarośniętych i zdewastowanych.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę