Minister sprawiedliwości i prokurator generalny nie jest dobrze postrzegany przez Polaków. Złudzeń co do tego nie pozostawia sondaż wykonany przez SW Research na zlecenie „Rzeczpospolitej”.

Ankietowanym zadano następujące pytanie: „Czy Zbigniew Ziobro powinien otrzymać tekę wicepremiera w rządzie, który powstanie po zebraniu się nowego parlamentu?”.

Na tak zadane przez SW Research pytanie aż 50,1 proc. respondentów odpowiedziało: „nie”. Zbigniewa Ziobrę na stanowisku wicepremiera widziałoby 21,6 proc. badanych. Spora grupa, bo aż 28,3 proc. uczestników sondażu, nie ma zdania w tej sprawie.

– Przeciwnych pełnieniu przez Zbigniewa Ziobrę funkcji wicepremiera jest połowa kobiet, jak i mężczyzn. Najwięcej osób przeciwnych takiemu rozwiązaniu znajduje się wśród badanych, którzy skończyli 50 lat, mają wyższe wykształcenie (w obu grupach blisko 6 na 10 osób)– komentuje wyniki sondażu Piotr Zimolzak z SW Research w rozmowie z portalem rp.pl.

– Biorąc pod uwagę dochody, najwięcej przeciwników przyznania Zbigniewowi Ziobrze teki wicepremiera znajduje się wśród osób o zarobkach w granicach 2001 – 3000 zł (60 proc.). Z uwagi na miejsce zamieszkania rozwiązanie takie jest najmniej popularne wśród mieszkańców miast liczących od 20 do 99 tys. mieszkańców (60 proc. przeciwników) – dodaje Zimozlak.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę