Polak o imieniu Mohammed planował atak terrorystyczny. ABW w akcji!

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mikołaja B. używającego imienia Mohammed – deklarującego zamiar zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym – wynika z informacji Polskiej Agencji Prasowej. Sąd nakazał trzymiesięczny areszt. Według śledczych, B. był leczony psychiatrycznie.

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził dziś, że do działań ABW wobec B. doszło 9 maja. – Zatrzymany jest obywatelem polskim, członkiem społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Nieoficjalnie posługuje się imieniem Mohammed – podał rzecznik.

Czytaj także:  Sikorski do aktywistów LGBT: Trzeba walczyć kartą wyborczą, a nie nożem

– Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej – wynika z ustaleń śledczych – powiedział Żaryn.

B. zatrzymano jako podejrzanego o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski. ABW doprowadziła go do nadzorującego śledztwo mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie – wyjaśnił rzecznik.

Czytaj także:  Lichocka: PiS chroni Polskę przed rządami ćwierćinteligentów

– Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na trzy miesiące – powiedział Żaryn. Zatrzymany przez ABW nie przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Komentarze

Nie przegap najciekawszych wiadomości! Obserwuj nas w Google News.