Aż 21 lat więzienia – taki wyrok usłyszał Polak Kamil K. od sądu z Worcester (Anglia). Czeka go długa odsiadka, ale nie bez powodu. 28-latek ma zarzut usiłowania zabójstwa kobiety i jej 9-miesięcznego dziecka. Sami policjanci przyznali, że sprawca zadał „jedne z najgorszych obrażeń, jakie widzieli”.

Zdarzenie miało miejsce w Hereford w Anglii w lipcu ubiegłego roku. Kamil K. zamknął ofiary w ich domu, a potem zaatakował przy użyciu noża. Na szczęście matka, pomimo obrażeń, wydostała się przez okno z dzieckiem. Kobieta znalazła pomoc u sąsiadów. Obydwoje mieli liczne rany kute i zostali przewiezieni do szpitala.

Mężczyzna oddalił się z miejsca przestępstwa, zanim przybyła policja. Przeszukano okolicę wykorzystując drona i odnaleziono zbiega. Znalazł się także nóż użyty podczas ataku.

– Były to jedne z najgorszych obrażeń, jakie widziałem. Kamil K. popełnił ten okropny atak w domu ofiar, zamykając ich w środku. Matka wykazała się dużą odpornością i odwagą uciekając przez okno i uzyskując pomoc od swoich sąsiadów – poinformował inspektor Mark Peters.

Kamil K. przyznał się do zarzucanych czynów i usłyszał wyrok 21-lat więzienia. Stan zdrowia ofiar nie został ujawniony.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę