orlen
fot. Google Maps

Policja już aresztowała trzech cudzoziemców, którzy zaczepiali Polkę na stacji benzynowej w Gdańsku. W jej obronie stanął 22-letni Polak, który następnie został dotkliwie pobity przez wspomnianą trójkę mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w Gdańsku, na stacji benzynowej Orlen w dzielnicy Orunia. Trzech mężczyzn – 41-letni i 45-letni obywatele Mołdawii i 34-letni obywatel Ukrainy – kierowało w stronę młodej kobiety niewybredne zaczepki i komentarze. Młody, 22-letni Polak, który był w pobliżu, nie pozwolił obrażać dziewczyny i przerwał „zabawę” trzech mężczyzn.

Niestety nie skończyło się na zwróceniu uwagi. Jak donosi portal trójmiasto.pl – Mołdawianie wraz Ukraińcem wysiedli z samochodu i wdali się w słowną przepychankę z 22-latkiem, a następnie przeszli do rękoczynów i we trzech rzucili się na Polaka. 22-latek został dotkliwie pobity przez napastników.

„Sprawą zajęli się kryminalni z Oruni, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje. Policjanci zabezpieczyli oraz przeanalizowali zapisy kamer monitoringu na stacji benzynowej i bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców” – powiedział Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, cytowany przez trójmiasto.pl.

Mężczyźni trafili następnie do policyjnego aresztu. Zostali oskarżeni o udział w bójce, za co grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Najwyraźniej już opuścili areszt, gdyż zostali objęci dozorem policyjnym i mają zakaz opuszczania kraju.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!