REKLAMA

Polski autostopowicz pojechał na Lampedusę. Chciał rozdać migrantom zaproszenie do domu Joanny Scheuring-Wielgus
fot. YouTube | Przez Świat Na Fazie

Znany w Internecie polski podróżnik Dawid „Faza” Fazowski postanowił w ramach swojej najnowszej, europejskiej podróży odwiedzić Lampedusę – włoską wyspę, która przyjmuje na siebie ogromny ciężar nielegalnej imigracji z Afryki. W swoim programie „Przez Świat Na Fazie” pokazał, jak udaje się do obozu dla migrantów, żeby… rozdawać ulotki z zaproszeniem do domu jednej z polskich posłanek.

REKLAMA

W niedzielę, 10 grudnia, na kanale Dawida Fazowskiego „Przez Świat Na Fazie” w serwisie YouTube pojawił się nowy odcinek w ramach europejskiej podróży znanego polskiego autostopowicza. Tym razem Fazowski wybrał się do Włoch – a dokładnie na włoską wyspę Lampedusa, o której w ostatnim czasie było bardzo głośno. Niedawno obiektywy wszystkich mediów zwróciły się na tę małą włoską wyspę, gdyż stała się ona zarzewiem kryzysu migracyjnego, z jakim zmaga się Unia Europejska.

Tylko w jednym dniu na włoską wyspę mogło przypłynąć nawet kilka tysięcy nielegalnych imigrantów z Afryki. We wrześniu z powodu napływu migrantów na wyspie ogłoszono stan wyjątkowy. Jak informował wówczas PAP – tylko w ciągu 48 godzin na Lampedusie wylądowało 4,5 tys. przybyszów.

REKLAMA

Znany ze swoich konserwatywnych poglądów podróżnik-autostopowicz Dawid Fazowski postanowił przyjrzeć się sytuacji na wyspie z bliska. Oprócz pokazania na swoim kanale, jak ma się sytuacja na Lampedusie zrobił jeszcze coś…

Polski podróżnik pojechał do obozu uchodźców na Lampedusie. Chciał rozdać migrantom… zaproszenie do domu posłanki Joanny Scheuring-Wielgus

W pewnym momencie nagrania „Faza” znajduje się przed bramą obozu dla migrantów i oznajmia widzom, że… musi zaprosić migrantów do Polski.

REKLAMA

„Będę się starał ich spotkać, pogadać i tak dalej, i tak dalej – bo muszę ich zaprosić do naszego kraju” – mówi do kamery Fazowski z wyraźną ironią na twarzy. Po chwili podróżnik wyciąga z plecaka plik prostokątnych papierków mówiąc, że ma dla migrantów ulotki.

„Bo mam takie ulotki zrobione od pani Joanny, która powiedziała przecież – nie pamiętam czy w Radiu ZET, czy w RMF-ie – chyba w Radiu ZET powiedziała, że przyjmie do domu uchodźców z Lampedusy. No i ja chciałem, żeby oni o tym wiedzieli, no bo przecież nie każdy zna język polski” – wyjaśnił widzom autostopowicz ze śląskich Żor.

REKLAMA

Na ulotce widać zdjęcie polskiej posłanki Nowej Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus oraz informację o chęci przyjęcia przez nią uchodźców z Lampedusy. Fazowski umieścił na ulotce adres biura poselskiego Scheuring-Wielgus oraz numer kontaktowy i adres e-mail.

REKLAMA