Polecą głowy w TVP? Napisali na Twitterze: „Nie żyje wolna, suwerenna Polska u progu 100-lecia odzyskania niepodległości”!

Zdawało się, że telewizja publiczna kierowana przez Jacka Kurskiego niczym już nas nie zaskoczy. Kto ogląda „Wiadomości” oraz TVP Info, ten wie, jakie potrafią tam zamieszczać paski informacyjne.

   

W ostatnich tygodniach można było na nich przeczytać: „Szokujące zapowiedzi opozycyjnych bojówkarzy”, „Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa”, „Uliczna rewolta sposobem na sprowadzenie do Polski islamskich imigrantów”, „Początkujący lekarze żądają miliardów złotych” czy „Totalna klęska totalnej opozycji”.

To oczywiście tylko kilka przykładów z ogromnej kolekcji pasków zbieranej przez internautów. Ci, którzy pamiętają czasy PRL, twierdzą, że nawet wtedy nie było tak siermiężnej propagandy.

   

Jednak to, co zrobili w telewizji publicznej w dniu Święta Niepodległości, przebija wszystko.

11 listopada, na placu Piłsudskiego w Warszawie, prezydent Andrzej Duda wygłosił podniosłe przemówienie. – Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Polska na progu stulecia niepodległości – mówił Duda do zgromadzonych VIP-ów, licznej publiczności i wojska.

   

Słowa głowy państwa przekazała za pośrednictwem Twittera publiczna telewizja TVP Info. Jednak zamiast przytoczyć zacytowane powyżej słowa Andrzeja Dudy, jakiś „geniusz” wpisał: „Nie żyje wolna, suwerenna Polska u progu 100-lecia niepodległości”.

Tweet był widoczny przez blisko pół godziny. A ponieważ w sieci nic nie ginie, nie pomogło usunięcie tego kompromitującego TVP Info wpisu z portalu społecznościowego. Tweet żyje własnym życiem, a internauci mają używanie.

Pojawiło się mnóstwo złośliwych komentarzy, a wśród nich i takie, że telewizja publiczna wyjątkowo podała prawdziwą informację. „Choć raz media narodowe napisały prawdę o obecnej sytuacji w Polsce”, napisał Damian Syjczak z SLD.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News