Zdawało się, że telewizja publiczna kierowana przez Jacka Kurskiego niczym już nas nie zaskoczy. Kto ogląda „Wiadomości” oraz TVP Info, ten wie, jakie potrafią tam zamieszczać paski informacyjne.

W ostatnich tygodniach można było na nich przeczytać: „Szokujące zapowiedzi opozycyjnych bojówkarzy”, „Obrońcy pedofilów i alimenciarzy twarzami oporu przeciwko reformie sądownictwa”, „Uliczna rewolta sposobem na sprowadzenie do Polski islamskich imigrantów”, „Początkujący lekarze żądają miliardów złotych” czy „Totalna klęska totalnej opozycji”.

To oczywiście tylko kilka przykładów z ogromnej kolekcji pasków zbieranej przez internautów. Ci, którzy pamiętają czasy PRL, twierdzą, że nawet wtedy nie było tak siermiężnej propagandy.

Jednak to, co zrobili w telewizji publicznej w dniu Święta Niepodległości, przebija wszystko.

11 listopada, na placu Piłsudskiego w Warszawie, prezydent Andrzej Duda wygłosił podniosłe przemówienie. – Niech żyje wolna, niepodległa, suwerenna Polska na progu stulecia niepodległości – mówił Duda do zgromadzonych VIP-ów, licznej publiczności i wojska.

Słowa głowy państwa przekazała za pośrednictwem Twittera publiczna telewizja TVP Info. Jednak zamiast przytoczyć zacytowane powyżej słowa Andrzeja Dudy, jakiś „geniusz” wpisał: „Nie żyje wolna, suwerenna Polska u progu 100-lecia niepodległości”.

Tweet był widoczny przez blisko pół godziny. A ponieważ w sieci nic nie ginie, nie pomogło usunięcie tego kompromitującego TVP Info wpisu z portalu społecznościowego. Tweet żyje własnym życiem, a internauci mają używanie.

Pojawiło się mnóstwo złośliwych komentarzy, a wśród nich i takie, że telewizja publiczna wyjątkowo podała prawdziwą informację. „Choć raz media narodowe napisały prawdę o obecnej sytuacji w Polsce”, napisał Damian Syjczak z SLD.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę