plamy na kostce brukowej
fot. screen Youtube / A.E.Mackintosh Cleaning Services

Na Twoim podjeździe od garażu znajdują się plamy oleju lub rdzy, a może obydwie naraz? Wiadomo, że nie wyglądają one zbyt dobrze i zwyczajnie szpecą cały teren. Zdradzamy rewelacyjny patent na czyszczenie kostki brukowej bez specjalistycznej, drogiej aparatury, wyłącznie z wykorzystaniem tego, co już być może masz w swoim domu.

Na czyszczenie kostki brukowej wcale nie musisz wydawać fortuny. Wystarczy, że podejdziesz do tego rozważnie i użyjesz odpowiednich preparatów czyszczących. Przedstawiamy te sprawdzające się najlepiej.

Domowe sposoby na czyszczenie kostki brukowej

Przyda Ci się szczotka z twardym włosiem. Oto kilka domowych środków czyszczących.

Ocet
Sprawdzi się w systematycznej pielęgnacji. Nie pozostawia przebarwień i pomaga eliminować mech oraz chwasty. Stosując go na kostkę, warto go trochę rozrzedzić wodą (2 dawki octu na jedną dawkę wody).

Soda oczyszczona
To tania i bardzo skuteczna metoda. Soda znakomicie usuwa poważne zabrudzenia, nawet plamy z oleju czy smaru. Nanieś ją wprost na obszar, który chcesz doprowadzić do porządku i przystąp do szorowania za pomocą szczotki. Potem spłucz wszystko wodą. Soda może też pomóc w walce z chwastami i mchem, które czasami plenią się w otoczeniu kostki. Najpierw je wyrwij, a później zasyp sodą te strefy, z których wyrastały.

Płyn do mycia naczyń
Jeśli nie masz nic innego w zasięgu ręki, to weź płyn do naczyń. Jednak będziesz musiał się tutaj bardziej przyłożyć. Środek ten powinien przypuszczalnie uporać się z nawet z ciężkimi zabrudzeniami, szczególnie gdy zainteresujesz się nimi zaraz po tym, jak powstaną.

Coca-cola na plamy rdzy
Coca-cola nieźle sprawdza się w usuwaniu rdzy i tłustych plam z kostki brukowej. Zaaplikuj ten napój na zabrudzenia, a następnie spłucz.

Czytaj też: Umyj tym białe plastikowe krzesła. Zabrudzenia znikną i będą jak nowe


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę