szerszeń
fot. Pixabay

Policjanci z komisariatu w Osjakowie w województwie łódzkim eskortowali samochód, którym jechał użądlony przez szerszenie 55-letni mężczyzna. Dzięki natychmiastowej pomocy mundurowych, poszkodowany szybko znalazł się pod opieką lekarzy.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 25 sierpnia w godzinach popołudniowych. Do komisariatu w Osjakowie zgłosił się 55-latek, który poprosił o pilną pomoc. Przekazał mundurowym, że został użądlony przez szerszenie podczas pracy na polu i jak najszybciej musi trafić do szpitala.

– Mężczyzna ciężko oddychał oraz miał widoczne użądlenia i opuchliznę. 55-latka na komisariat przywiózł jego syn – relacjonuje asp.sztab. Katarzyna Grela, opisując wizytę mężczyzny na komendzie.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o eskorcie poszkodowanego, informując o tym fakcie dyżurnego. Policjanci włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie, a następnie pomogli 55-latkowi jak najszybciej trafić pod opiekę lekarzy.

– Pamiętajmy, że użądlenia przez owady mogą być groźne dla naszego zdrowia, szczególnie dla osób uczulonych na jad owadów takich jak pszczoły, osy czy szerszenie. W takich przypadkach organizm może gwałtownie zareagować. Należy wtedy, jak najszybciej powiadomić służby medyczne – przypomina policja.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!