Policja pacyfikuje demonstrację opozycji w Moskwie! Ponad tysiąc osób pobitych i zatrzymanych! (WIDEO)

REKLAMA

1074 osoby, według  danych rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych,  zostały zatrzymane w Moskwie przez policję podczas sobotniej kilkutysięcznej demonstracji opozycji. Uczestnicy wiecu domagali się demokratycznych wyborów do rady tego miasta i zarejestrowania kandydatów zgłaszanych przez organizacje antyputinowskie.

Wcześniej władze zakazały przeprowadzenia wiecu  i zagroziły użyciem siły przez siły porządkowe. Główni działacze opozycji, w tym Aleksiej Nawalny, zostali zatrzymani, dokonywano również rewizji mieszkań osób z nią związanych.

REKLAMA

Według agencji relacjonujących zajścia specjalne oddziały policji interweniowały wyjątkowo brutalnie. Jedna z kobiet, która znalazła się przypadkowo na miejscu demonstracji, została pobita do krwi pałką po głowie.

Agencja Reutera poinformowała, że zatrzymywanych wsadzano do busów policyjnych i przewożono na komisariaty. Policja zajęła również studio telewizji „Deszcz” Aleksieja Nawalnego i przerwała prowadzoną przez ten internetowy kanał transmisję na żywo z zamieszek. Fakt ten potwierdzili także pracownicy kanału YouTube.