policja niemcy
fot. Unsplash

Do tragicznego zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Kusel w zachodniej części Niemiec. W poniedziałkowy poranek dwóch policjantów zostało zastrzelonych podczas rutynowej kontroli drogowej. Sprawcy uciekli w nieznanym kierunku.

31 stycznia w godzinach porannych dwoje policjantów z okręgu policyjnego Kusel w zachodnich Niemczech zostało śmiertelnie postrzelonych podczas kontroli drogowej. Śmierć na miejscu ponieśli 29-letni policjant i 24-letnia policjantka.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 4:20 w poniedziałkowy poranek na drodze Kreisstrasse 22. W następstwie tej sytuacji droga została na kilka godzin całkowicie zablokowana.

– Policja intensywnie poszukuje zbiegłych z miejsca sprawców i zabezpiecza ślady na miejscu zbrodni. Rysopis sprawcy lub pojazdu, którym się poruszają, nie jest dostępny. Nie wiadomo także, w jakim kierunku uciekli – podała policja w oświadczeniu.

Miejscowa komenda w specjalnym oświadczeniu przekazała również, że co najmniej jeden ze sprawców jest uzbrojony. Jednocześnie funkcjonariusze zaapelowali do kierowców, aby nie zabierali ze sobą przypadkowych autostopowiczów.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę