Policjanci ranieni podczas szkolenia w Wyższej Szkole Policji ! Strzelał wykładowca!

Policjant i policjantka zostali postrzeleni przez wykładowcę, gdy przechodzili szkolenie na strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jak poinformował rzecznik prasowy tej uczelni Marcin Piotrowski, obydwoje zostali przewiezieni do szpitala, a ich życie nie jest zagrożone.

   

Osoby poszkodowane to początkujący policjanci, którzy trafili na kurs podstawowy. Są w wieku 29 i 30 lat.

– Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali – poinformował Piotrowski. Szczegóły stanu zdrowia poszkodowanych nie są znane.

   

Wypadek miał miejsce w poniedziałek na terenie strzelnicy wewnętrznej – zamkniętej. Jest ona zlokalizowana w obszarze WSPol w Szczytnie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika, kursanci dostali postrzał z pistoletu typu glock. Broń trzymał wówczas wykładowca.

– To bardzo ceniony, doświadczony wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany. Broń wystrzeliła w jego rękach. Nie wiemy, dlaczego tak się stało – mówi Piotrowski.

   

Zaznaczył też, że obecnie na miejscu zdarzenia czynności prowadzą policjanci ze Szczytna oraz prokurator. – Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane – zapewnia rzecznik uczelni.

     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News