Policjant i policjantka zostali postrzeleni przez wykładowcę, gdy przechodzili szkolenie na strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Jak poinformował rzecznik prasowy tej uczelni Marcin Piotrowski, obydwoje zostali przewiezieni do szpitala, a ich życie nie jest zagrożone.

Osoby poszkodowane to początkujący policjanci, którzy trafili na kurs podstawowy. Są w wieku 29 i 30 lat.

– Na miejscu zdarzenia udzielono im pierwszej pomocy, karetki zabrały ich przytomnych do szpitali – poinformował Piotrowski. Szczegóły stanu zdrowia poszkodowanych nie są znane.

Wypadek miał miejsce w poniedziałek na terenie strzelnicy wewnętrznej – zamkniętej. Jest ona zlokalizowana w obszarze WSPol w Szczytnie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika, kursanci dostali postrzał z pistoletu typu glock. Broń trzymał wówczas wykładowca.

– To bardzo ceniony, doświadczony wykładowca z ponad 30-letnim stażem pracy. Ceniony i lubiany. Broń wystrzeliła w jego rękach. Nie wiemy, dlaczego tak się stało – mówi Piotrowski.

Zaznaczył też, że obecnie na miejscu zdarzenia czynności prowadzą policjanci ze Szczytna oraz prokurator. – Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane – zapewnia rzecznik uczelni.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna