Odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010, który stoi w Warszawie na pl. Piłsudskiego, odbyło się 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy samolotu wiozącego na uroczystości do Katynia 96 osób, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Pomysłodawcą tego monumentu jest komitet, do którego należą prominentni politycy Prawa i Sprawiedliwości.

We wtorek na profilu komitetu na Facebooku pojawił się film z udziałem Jacka Sasina, przewodniczącego Komitetu Stałego Rady Ministrów, oraz Marka Suskiego, szefa gabinetu politycznego premiera. Z materiału wideo można się dowiedzieć, że brakuje pieniędzy na zrealizowanie do końca monumentu.

– Do całkowitego zakończenia budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej pozostało jeszcze kilka elementów – mówią Jacek Sasin i Marek Suski na filmiku udostępnionym na Facebooku. – Prosimy o ofiarność i wpłaty – apelują politycy PiS. Jak wyjaśniają, obok pomnika mają pojawić się „elementy zielone”, w tym „symboliczna ściana zieleni z historycznym krzyżem”, który „towarzyszył Polakom pod Pałacem Prezydenckim”.

Apel Sasina i Suskiego spotkał się z żywiołowymi reakcjami w sieci. Nie brakuje wśród nich głosów oburzenia. „Tyle w spółkach zarabiacie, to sfinansujcie. My wolimy dać na chore dzieci, którym państwo pomocy odmawia”, pisze na Facebooku Marta Nowak. „Spieprzaj dziadu !!!!! Jest tyle osób, które potrzebują pomocy, żeby przeżyć kolejny dzień, tylu chorych, którzy nie mają pomocy od panstwa!”, odnosi się do próśb o wpłaty na pomnik smoleński Halina Kulczycka.

https://www.facebook.com/KomitetSpolecznyBudowyPomnikow/videos/214570516137691/


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę