Władze Platformy Obywatelskiej zwróciły się do członków ugrupowania o całkowite zbojkotowanie zaproszeń do programów TVP. Przyjęta w tej sprawie przez partię uchwała odnosi się zarówno szczebla krajowego, jak i do regionalnych oddziałów telewizji publicznej. Decyzja zarządu PO obowiązywać będzie aż do odwołania obecnych władz telewizji publicznej i prezesa Jacka Kurskiego.

„Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji”, czytamy w uchwale podpisanej przez Grzegorza Schetynę.

Zarządzenie obowiązuje wszystkich działaczy PO, zarówno tych zasiadających w Sejmie i Senacie, jak i tych z samorządów. Bojkot TVP ma trwać do momentu, aż obecny zarząd TVP na czele z Jackiem Kurskim albo poda się do dymisji, albo zostanie odwołany.

Na razie jednak na takie zmiany na Woronicza się nie zanosi, ponieważ, według nieoficjalnych informacji, prezes PiS Jarosław Kaczyński nie widzi potrzeby zmiany na stanowisku prezesa telewizji publicznej.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę

Autor tekstu: ShareInfo.pl

Wydawca strony ShareInfo.pl | Kategoria ogólna