Jak nie idzie, to nie idzie. Nie zdążyły umilknąć jeszcze echa sondażu, z którego wynika, że PiS nokautuje PO, ciesząc się trzy razy większym poparciem niż ugrupowanie Schetyny, a już przyszedł kolejny cios.

Okazało się, że szeregi Platformy Obywatelskiej właśnie opuściło dwóch polityków. Chodzi o senatorów: Andrzeja Misiołka i Leszka Piechotę, którzy na znak protestu przeciwko antypolskiej polityce partii Schetyny postanowili zmienić barwy partyjne.

Senatorowie przedstawili w środę pismo, w którym bardzo ostro ocenili działania Platformy Obywatelskiej na arenie międzynarodowej. Zdaniem Misiołka i Piechoty formacja kierowana przez Grzegorza Schetynę szkodzi Polsce. Politycy poinformowali, iż składają legitymacje Platformy i nie chcą dalej być jej członkami.

„Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej”, napisali w oświadczeniu.

Parlamentarzyści zadeklarowali przystąpienie do obozu Zjednoczonej Prawicy. Rzecznik PiS Beata Mazurek na Twitterze poinformowała, że zarówno Andrzej Misiołek, jak i Leszek Piechota otrzymali pozytywną rekomendację władz klubu PiS, a formalna decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w styczniu.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę