W rozmowie z portalem Gazeta.pl politycy Platformy Obywatelskiej krytykują posunięcia byłego premiera Donalda Tuska, w tym jego negatywne uwagi pod adresem ich partii.

– Tusk z całą pewnością może być dla nas problemem. Ma dość poweru, żeby nam zaszkodzić, ale nie dość, żeby nas zabić. Żeby nas zabić, potrzebowałby armii ludzi – i tych od codziennej, mrówczej pracy, i popularnych frontmanów – oraz worka pieniędzy na działalność, a nie ma ani jednego, ani drugiego – powiedział jeden z polityków PO.

Inny stwierdził, że w wielu wypowiedziach Tuska „była nie tylko ostra krytyka Koalicji Obywatelskiej, ale też zachwyty pod adresem Szymona Hołowni”. – To rodzaj mocno emocjonalnego odreagowania. Krytykuje Platformę i komplementuje Hołownię, żeby wbić szpilę nowym liderom PO – dodał polityk Platformy.

– Swoimi tyradami pod adresem PO demobilizuje nasz twardy elektorat, a w tej sytuacji to nam nie pomaga. Mamy ponad 20 mln głosujących w wyborach, różnica pomiędzy nami i PiS-em jest minimalna, więc liczy się każdy głos. Donald nie będący za Platformą, a nawet będący przeciwko niej, staje się zagrożeniem – podkreślił działacz PO. – Nikt nie wie, co Donald tak naprawdę ma dziś w głowie. Na pewno ma syndrom odstawienia. Osobisty i polityczny. Bo jest dziś człowiekiem, który politycznie nie ma wpływu na nic. Nie ma też miejsca w żadnym projekcie politycznym ani żadnego widoku na powrót do realnej gry w najbliższej przyszłości – ocenił polityk.

Zdaniem anonimowych rozmówców Gazety.pl konflikt między Tuskiem a Platformą zaczął się od głosowania w Sejmie nad podwyżkami dla najważniejszych polityków w państwie. W sierpniu szef Europejskiej Partii Ludowej krytykował opozycję za poparcie tego projektu Sejmie i radził, by się „ogarnęła”.


Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę