Udzielając wywiadu dla jednego z tygodników Beata Szydło stwierdziła, że w jej opinii Platforma Obywatelska działa w interesie Niemiec. Nie trzeba było długo czekać na reakcję polityków PO.

Przypomnijmy co szefowa rządu powiedziała m.in.: – Dokonywano dużej manipulacji, wmawiając Polakom, że nasz rząd chce wyprowadzić Polskę z UE. To jest kłamstwo kłamstw, potworna manipulacja. Jeżeli w interesie Niemiec będzie osłabienie Polski, to PO zrobi wszystko, czego od niej zażądają. Zlikwiduje 500+, rozłoży budżet.

Swoje oburzenie w mig wyraził Tomasz Siemoniak, były minister sprawiedliwości w rządzie PO. W niedzielne przedpołudnie zalogował się na Twittera i wrzucił wpis: – Sugerowanie przez premier Szydło, że PO działa w interesie Niemiec  absolutnie haniebne. Żałosna marionetka!

Po kilku godzinach do grona oburzonych na Twitterze dołączył Borys Budka, który poczuł się urażony słowami pani premier i uznał, że urażeni są też tysiące rodaków: – Będę namawiał zarząd PO do złożenia pozwu przeciwko @BeataSzydlo. Nie może być zgody, by premier rządu bezkarnie obrażała tysiące Polaków”.

Minęła noc i kolejny poseł PO, Michał Szczerba postanowił „zatłitować” – Marionetki odpowiedzą za swoje obraźliwe słowa przed sądem. Za swoje działania przed Trybunałem Stanu!

Co na to internauci? Komentarze pod wpisami polityków są bezlitosne, niestety dla Platformersów. Trudno w nich znaleźć „tysiące obrażonych Polaków” słowami Szydło.

Obserwuj nas w Google News i bądź na bieżąco!

→ Wejdź i naciśnij gwiazdkę