Polityk PiS nie żyje. Sprawowała ważne funkcje

Wieloletnia radna miejska w Lublinie, związana z Prawem i Sprawiedliwością Helena Pietraszkiewicz nie żyje. 67-latka nie ubiegała się już o reelekcję w ostatnich wyborach samorządowych.

   

O śmierci Heleny Pietraszkiewicz jako pierwsze poinformowało Radio Lublin. Jak dotąd nie podano jednak bezpośredniej przyczyny zgonu.

Helena Pietraszkiewicz urodziła się 20 lipca 1953 w Lublinie, następnie ukończyła studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, po czym pracowała m.in. w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy i Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie.

   

Trzykrotnie zasiadała w Radzie Miasta Lublin (lata 1996-2006), a następnie pełniła rolę przewodniczącej Rady Miasta. Ponownie reprezentowała miasto w latach 2014-2018, kiedy to PiS był w opozycji.

Z Prawem i Sprawiedliwością Pietraszkiewicz miała do czynienia od 2003 roku, zaś od 26 stycznia 2006 do 29 listopada 2007 roku sprawowała funkcję wojewody łódzkiego. Na wniosek Ministra Infrastruktury ówczesny prezydent Aleksander Kwaśniewski nadał jej Srebrny Krzyż Zasługi w 2004 roku.

   
     

Nie przegap najciekawszych artykułów!

→ Obserwuj ShareInfo.pl w Google News