Były minister finansów Jacek Rostowski skomentował na Twitterze wypowiedź posła Jana Kanthaka na temat nowego ministra edukacji.

Na PiS spadła fala krytyki po tym, jak władze partii postanowiły, że stanowisko ministra edukacji obejmie znany z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat kobiet i osób LGBT Przemysław Czarnek. Nowy szef resortu edukacji miał być mianowany we wtorek przez prezydenta Andrzeja Dudę na urząd ministra wraz z innymi członkami zrekonstruowanego rządu. Okazało się to jednak niemożliwe, ponieważ Czarnek zaraził się koronawirusem.

Choroba polityka nie powstrzymała krytyki skierowanej w jego stronę. Opozycja dalej twardo domaga się rezygnacji Czarnka ze stanowiska.

Ministra edukacji wziął w obronę poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak.

– Szanowni państwo, wygrajcie wybory i wtedy będziecie mogli robić ministrami takich ministrów edukacji, którzy będą wyrażali wasze poglądy – powiedział na antenie TVN24 Kanthak, zwracając się do opozycji.

Na apel parlamentarzysty zareagował polityk PO Jacek Rostowski. Napisał na Twitterze, że gdy tylko PiS odda TVP, to jego partia wygra wybory i to nie tylko zdobywając ponad połowę mandatów w Sejmie, ale również większość konstytucyjną.


Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!